Konsultacje społeczne dot. tworzenia map zagrożeń

Głos młodzieży w sprawie bezpieczeństwa

Licealiści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. K. Miarki zabrali istotny głos w sprawie bezpieczeństwa w mieście. Podczas spotkania, jakie zorganizowano w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach uczniowie zaprezentowali wnioski, które zostaną uwzględnione przy tworzeniu map zagrożeń bezpieczeństwa. Wczorajsza debata otworzyła II turę miejscowych konsultacji społecznych towarzyszących budowie nowego narzędzia informatycznego.

Ruszył II etap konsultacji społecznych, które są nieodłącznym elementem w procesie tworzenia nowego narzędzia informatycznego tj. map zagrożeń bezpieczeństwa. Po licznych debatach przeprowadzonych w lutym br. przyszedł czas na kolejne. W tym tygodniu organizatorzy zaprosili do dyskusji młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Żorach. Uczniów w progach Komendy Miejskiej Policji w Żorach przywitał podinsp. Mariusz Klepek - wiceszef żorskich mundurowych.

Licealiści z klasy II c – o profilu prawniczym mieli okazję nie tylko zapoznać się z ideą i koncepcją tworzenia map, czy wynikami osiągniętymi przez mundurowych w roku ubiegłym, ale również wypowiedzieć się na temat bezpieczeństwa w mieście. Jak się okazuje nastoletni przedstawiciele lokalnej społeczności doskonale identyfikują zagrożenia, w dojrzały sposób dostrzegają problemy i potrafią o nich sygnalizować. Wnioski zaprezentowane podczas wczorajszego spotkania z pewnością zostaną uwzględnione przy tworzeniu lokalnej mapy bezpieczeństwa, której powstanie nie byłoby możliwe bez tak istotnego elementu, jakim są prowadzone konsultacje społeczne.

  • Debata społeczna z licealistami
  • Debata społeczna z licealistami
  • Debata społeczna z licealistami
  • Debata społeczna z licealistami
  • Debata społeczna z licealistami
  • Debata społeczna z licealistami
Ładowanie odtwarzacza...