Z MŁODYM KIEROWCĄ W DRODZE PO DOŚWIADCZENIE 2017

Planujesz wyjazd za granicę? Odwiedź m.in. Odyseusza

Jak zwiększyć bezpieczeństwo, a tym samym komfort zagranicznej podróży? Przede wszystkim poświęcić nieco czasu na jej zaplanowanie i skorzystać z wielu przydatnych informacji dotyczących wakacyjnych wyjazdów. Taką ofertę przygotował właśnie Śląski Urząd Wojewódzki, który zachęca do odwiedzenia serwisów "Polak za granicą", "Bezpieczne wakacje", czy zarejestrowania się w systemie "Odyseusz".

"Polak za granicą" to nie tylko informacje o poszczególnych państwach, ale i przydatne porady dla podróżujących, ostrzeżenia, czy zaproszenie do skorzystania z aplikacji mobilnej "iPolak". Serwis "Bezpieczne wakacje" to natomiast m.in. wskazówki dotyczące formalności, a także np. ubezpieczeń, czy zalecanych szczepień. Ostatnia z propozycji dla podróżujących tzw. system "Odyseusz" to z kolei bezpłatna usługa umożliwiająca zgłoszenie zagranicznej podróży na wypadek konieczności odnalezienia podróżnych, udzielenia im pomocy, a nawet ratowania życia.

Obok wymienionych serwisów na stronie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego znajdziemy też inne porady, których celem jest podniesienie bezpieczeństwa podróżnych. Korzystając z nich dowiemy się m.in. czy organizator imprez turystycznych działa legalnie, na co zwracać uwagę, gdy zawieramy umowę, a nawet jak złożyć reklamację.

Policjanci przyłączają się do rad dla podróżnych, a przed planowanym wyjazdem zagranicznym zachęcają do odwiedzenia strony internetowej ŚUW.