Z MŁODYM KIEROWCĄ W DRODZE PO DOŚWIADCZENIE 2017

"Łapki na kierownicę"

Rusza ogólnopolska kampania profilaktyczna pn. "Łapki na kierownicę". Jej celem jest edukacja związana z zagrożeniami jakie niesie używanie telefonu komórkowego trzymanego w ręku podczas prowadzenia samochodu. Inicjatorem akcji jest Biuro Ruchu Drogowego KGP we współpracy z firmą Neptis S.A. - operatorem komunikatora Yanosik.

Kierującemu pojazdem zabrania się korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku, jeśli jednak złamie on ten przepis grozi mu mandat karny w wysokości 200 złotych i 5 punktów karnych. Mimo obowiązujących przepisów i restrykcji związanych z ich nieprzestrzeganiem, widok rozmawiającego przez telefon komórkowy kierowcy na polskich drogach nie należy do rzadkości.

Aby zwrócić uwagę kierowców na problem korzystania z telefonów komórkowych podczas jazdy samochodem od dzisiaj rusza właśnie ogólnopolska kampania pn. "Łapki na kierownicę". Policjanci nie tylko będą edukowali zmotoryzowanych na temat zagrożeń związanych z tego typu zachowaniem za kierownicą, ale i wzmożą kontrole na drogach.

Pamiętajmy, że korzystanie z telefonów komórkowych to nie tylko odbieranie rozmów, ale również wybieranie numerów, czy pisanie nawet krótkich sms-ów.

WIĘCEJ o kampanii na stronie Komendy Głównej Policji