Z MŁODYM KIEROWCĄ W DRODZE PO DOŚWIADCZENIE 2017

Nie zostawiaj dziecka podczas upału w samochodzie - apelowali policjanci z żorskiej drogówki

Policjanci z żorskiej drogówki apelują do rodziców o to, aby nie zostawiali podczas upałów swoich pociech w samochodach. Ostatnio podczas kontroli wręczali maluchom przeciwsłoneczne zasłonki, a rodziców prosili o rozsądek. Przypominali też, że najmłodsi pasażerowie podróżować muszą w specjalnych fotelikach i z zapiętymi pasami bezpieczeństwa.

Nietypowe kontrole na żorskich drogach zorganizowali ostatnio mundurowi z miejscowej drogówki. Z okazji Dnia Dziecka obdarowali najmłodszych prezentami z wizerunkiem Żorka – miejskiej maskotki, które przekazała na ten cel szefowa Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Żorach. Przeciwsłoneczne zasłonki nie tylko mają umilać najmłodszym podróżowanie, ale i chronić ich przed wdzierającymi się do pojazdów promieniami słońca.

Stróże prawa przede wszystkim przypominali jednak dzieciom, że podczas podróży powinny one korzystać z fotelików i mieć zapięte pasy bezpieczeństwa. O bezpieczne przewożenie najmłodszych, a zwłaszcza nie pozostawianie swoich pociech podczas upałów w samochodzie apelowali również do rodziców występujących w roli kierowców.

Nietypowe kontrole zorganizowano w związku z obchodami corocznego święta najmłodszych oraz w ramach ogólnopolskiej kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo".

  • Policjanci z żor apelują do rodziców o rozsądek
  • Policjanci z żor apelują do rodziców o rozsądek
  • Policjanci z żor apelują do rodziców o rozsądek
Ładowanie odtwarzacza...