Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie 2016

Sprawdź swój samochód przed wyjazdem - radzą policjanci i diagności

Do bezpiecznych zachowań za kierownicą, a przede wszystkim sprawdzenia stanu technicznego pojazdu, szczególnie przed planowanym wyjazdem za miasto, zachęcali mundurowi z Żor, którzy po raz kolejny wsparli profilaktyczną akcję adresowaną do kierowców. Akcja cyklicznie odbywa się w Żorach od kilkunatu lat. Zmotoryzowani nie tylko mogą w tym czasie dokonć bezpłatnego przeglądu samochodów, ale i porozmawiać z mundurowymi o zagrożeniach w ruchu drogowym.

Wczoraj, na jednej z miejscowych stacji kontroli pojazdów zorganizowano po raz kolejnu z rzędu akcję adresowaną do zmotoryzowanych. Tradycyjnie, w dniu bezpłatnych przeglądów, na miejscu obecni byli policjanci. Przekonywali oni kierowców, jak ważne jest przygotowanie samochodu do planowanej podróży. Podkreślali także, że obok profilaktycznego przeglądu sprawności pojazdu kierujący powinni zadbać o jego właściwe wyposażenie, a podczas jazdy pamiętać o kulturze na drodze.

Inicjatywa organizowana jest w Żorach od kilkunastu lat. Dwa razy w roku – w okresie poprzedzającym listopadowe Święto Zmarłych oraz tuż przed "Majówką". W jej przygotowanie włącza się zawsze Stowarzyszenie "Bezpieczne Miasto", a także inne służby tj. straż pożarna, czy pogotowie.

Ostatnia z nich, wczorajsza, była też okazją do uhonorowania medalem, za zasługi na rzecz bezpieczeństwa w mieście, kierownika stacji, który to wręczył mu Przewodniczący Stowarzyszenia "Bezpieczne Miasto" w Żorach w obecności viceszefa żorskich mundurowych - mł.insp. Jacka Stelmacha.

  • Policjanci zachęcają kierowców do sprawdzenia pojazdu przed podróżą
  • Policjanci zachęcają kierowców do sprawdzenia pojazdu przed podróżą
  • Policjanci zachęcają kierowców do sprawdzenia pojazdu przed podróżą
  • Policjanci zachęcają kierowców do sprawdzenia pojazdu przed podróżą
  • Przewodniczący stowarzyszenia wręcza kierownikowi medal za zasługi na rzecz bezpieczeństwa
  • Pamiątkowe zdjęcie z sobotniej akcji. Na zdjęciu kierownictwo stacji, władze stowarzyszenia oraz viceszef żorskich mundurowych.
Ładowanie odtwarzacza...