Rejon nr 6 - Twój dzielnicowy - Komenda Miejska Policji w Żorach

Twój dzielnicowy

Rejon nr 6

składa się z os. Pawlikowskiego (bloki 1-22) w obrębie ul. Okrężnej, Alei Armii Krajowej, Alei Zjednoczonej Europy, Alei Jana Pawła II, ROD Wrzos, Jagódka, Wisienka, Bartek, Jutrzenka, ul. Boryńską (nieparzyste od numeru 43 do 71 i parzyste od numeru 40 do 54), ul. św. Stanisława.

mł. asp. Rafał PAUSZEK

tel. 47 855 3365

kom. 723 645 747

z dzielnicowym można kontaktować się pod wyżej wskazanym numerem telefonu, bądź w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach przy ul.Wodzisławskiej 3

Działania priorytetowe dla rejonu służbowego nr 6 w okresie od 24.01.2020r. do 23.07.2020r.

Zdiagnozowane zagrożenia w rejonie służbowym: w Żorach na ulicy Żołnierzy Września - na osiedlu Pawlikowskiego przed blokiem 8 i 13 kierujący pojazdami przekraczają dopuszczalną prędkość w strefie zamieszkania. Mieszkańcy obawiają się o bezpieczeństwo własne i swoich dzieci, które często przechodzą ulicą Żołnierzy Września udając się do szkoły i na plac zabaw. Do takich zdarzeń dochodzi w godz. 6.00-19.00. Diagnozę problemu oparto o własne spostrzeżenia, ankiety przeprowadzone wśród mieszkańców osiedla oraz rozmowy z przedstawicielami rady dzielnicy.

Cel działań: doprowadzenie do zminimalizowania problemu. Ocena poprzez 80% pozytywnych opinii mieszkańców i poczucia bezpieczeństwa w oparciu o badania ankietowe.

Mając powyższe na uwadze zwracamy się z prośbą do mieszkańców dzielnicy o włączenie się do współpracy z dzielnicowym oraz funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Żorach w zakresie przedmiotowego zagadnienia. Wszelkie propozycje współpracy oraz uwagi prosimy kierować bezpośrednio do dzielnicowego.