Rejon nr 6 - Twój dzielnicowy - Komenda Miejska Policji w Żorach

Twój dzielnicowy

Rejon nr 6

składa się z os. Pawlikowskiego (bloki 1-22) w obrębie ul. Okrężnej, Alei Armii Krajowej, Alei Zjednoczonej Europy, Alei Jana Pawła II, ROD Wrzos, Jagódka, Wisienka, Bartek, Jutrzenka, ul. Boryńską (nieparzyste od numeru 43 do 71 i parzyste od numeru 40 do 54), ul. św. Stanisława.

mł. asp. Rafał PAUSZEK

tel. (32) 47 88 365

kom. 723 645 747

z dzielnicowym można kontaktować się pod wyżej wskazanym numerem telefonu, bądź w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach przy ul.Wodzisławskiej 3

Działania priorytetowe dla rejonu służbowego nr 6 w okresie od 05.07.2019r. do 04.01.2020r.

Zdiagnozowane zagrożenia w rejonie służbowym: mieszkańcy skarżą się na zakłócanie ładu i porządku publicznego oraz ciszy i spoczynku nocnego przez nietrzeźwych klientów lokalu "Bogusia" tj. w rejonie lokalu przy os. Pawlikowskiego 28. Do takich zachowań dochodzi w godz. 17.00 - 02.00.Ponadto dochodzi tam do zaczepiania osób nieletnich idących ze Szkoły Podstawowej nr 13 przez klientów lokalu, co ma miejsce w godz. 10.00 - 13.00. Przyczyną problemu jest to, że klienci nietrzeźwi klienci lokalu udający się do miejsca zamieszkania przebywają często w rejonie bloków nr 19 i 20 i tam zakłócają spokój, porządek publiczny oraz ciszę i spoczynek nocny okolicznym mieszkańcom. Mieszkańcy os. Pawlikowskiego oczekują kontroli Policji w rejonie tego lokalu w celu organiczenia zajwiska, które jest dla nich bardzo uciążliwe. Diagnoza problemu została oparta o analizę danych Rejestru Spraw o Wykroczenia, Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, wykaz interwencji, własne spostrzeżenia oraz anonimowe informacje od mieszkańców powyższego rejonu.

Cel działań: doprowadzenie do ograniczenia problemu w tym miejscu. Ocena działań poprzez zmniejszenie liczby interwencji o 50%.

Mając powyższe na uwadze zwracamy się z prośbą do mieszkańców dzielnicy o włączenie się do współpracy z dzielnicowym oraz funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Żorach w zakresie przedmiotowego zagadnienia. Wszelkie propozycje współpracy oraz uwagi prosimy kierować bezpośrednio do dzielnicowego.