Rejon nr 2 - Twój dzielnicowy - Komenda Miejska Policji w Żorach

Twój dzielnicowy

Rejon nr 2

w skład rejonu wchodzi: Dzielnica Rój i części dzielnicy Rogoźna od ul. Rolniczej (numery nieparzyste od 1 do 33A), od ul. Wodzisławskej (numery parzyste od 154 i nieparzyste od 107).

mł.asp. Zbigniew ŁAKOTA

tel. (32) 47 88 363

kom. 723 645 779

z dzielnicowym można kontaktować się pod wyżej wskazanym numerem telefonu, bądź w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach przy ul.Wodzisławskiej 3

Działania priorytetowe dla rejonu służbowego nr 2 w okresie od 14.06.2019r. do 13.12.2019r.

Zdiagnozowane zagrożenia w rejonie służbowym: osoby bezdomne przebywające w Żorach na osiedlu Gwarków w bloku nr 22 i 24, na klatkach schodowych oraz w piwnicach, w godzinach rannych i wieczorowo-nocnych tj. 6.00-10.00, 18.00-24.00, które powodują zgorszenie w miejscu publicznym, zaśmiecają i zanieczyszczają klatki schodowe. Diagnozę oparto na podstawie analizy ankiet, rozmów z mieszkańcami oraz liczby interwencji. Przyczyną zagrożeń występujących w podanych wyżej miejscach jest fakt, że klatki schodowe zarówno w bloku nr 22, jak i 24 są ze sobą połączone, dzięki czemu osoby bezdomne są w stanie swobodnie się przemieszczać pomiędzy nimi pomimo, iż klatki są objęte monitoringiem. Osoby bezdomne ponadto nie mają problemu z dostaniem się do budynków, gdyż wejścia nie są zamykane i nie posiadają domofonów. Mieszkańcy budynków odczywają dyskomfort słysząc grupujących się bezdomnych, a po wyjściu z mieszkania widząc zaśmieconą bądź zanieczyszczoną klatkę schodową, a nierzadko też unoszący się nieprzyjemny zapach.

Cel działań: doprowadzenie do zminimalizowania problemu. Ocena działąń poprzez 60% pozytywnej opinii mieszkańców i poczucia bezpieczeństwa wynikającego z przeprowadzanych ankiet.

Mając powyższe na uwadze zwracamy się z prośbą do mieszkańców dzielnicy o włączenie się do współpracy z dzielnicowym oraz funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Żorach w zakresie przedmiotowego zagadnienia. Wszelkie propozycje współpracy oraz uwagi prosimy kierować bezpośrednio do dzielnicowego.