Rejon nr 4 - Twój dzielnicowy - Komenda Miejska Policji w Żorach

Twój dzielnicowy

Rejon nr 4

obejmuje os. Księcia Władysława (bloki 1-6 i 9-10 w obrębie ul. Dąbrowskiego), Al. Zjednoczonej Europy, Wodzisławskią (numery parzyste od 16 do 30 i nieparzyste od 3A do 11), pasaż Trakt Piastowski, PU-1, PU-2, PU-3, PU-5 oraz os. 700 Lecia, ul. 3 Maja (nieparzyste od numeru 33 do numeru 63), Park Cegielnia, ul. Rybnicką (nieparzyste od numeru 1 do numeru 23), ul. Folwarecką 3.

st. asp. Krzysztof STAROWICZ

tel. (32) 47 88 366

kom. 723 646 315

z dzielnicowym można kontaktować się pod wyżej wskazanym numerem telefonu, bądź w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach przy ul.Wodzisławskiej 3

Działania priorytetowe dla rejonu służbowego nr 4 w okresie od 22.01.2020r. do 22.07.2020r.

Zdiagnozowane zagrożenia w rejonie służbowym: młodzież i osoby bezdomne przebywające w Żorach na osiedlu Księcia Władysława w rejonie pasażu - Trakt Piastowski, w szczególności w rejonie Poczty Polskiej oraz sklepu "Koniaczek". Osoby te zakłócają spokój i porządek publiczny, bezdomni natomiast dopuszczają się dodatkowo nieobyczajnych wybryków czym powodują zgorszenie u mieszkańców (diagnozę oparto na liczbie interwencji). Przyczyną zagrożenia występującego w podanym powyżej rejonie jest fakt, iż miejsca przy Trakcie Pastowskim to miejsca ustronne, zasłonięte przez drzewa, przez co słobo widoczne dla mieszkańców. Mieszkańcy osiedla odczuwają dyskomfort, dotyka ich poczucie zagrożenia szczególnie podczas spacerów i codziennych wizyt w pobliskich placówkach handlowych.

Cel działań: doprowadzenie do zmniejszenia zakłóceń spokoju i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu. Ocena poprzez zmniejszenie ilości interwencji o 20%.

Mając powyższe na uwadze zwracamy się z prośbą do mieszkańców dzielnicy o włączenie się do współpracy z dzielnicowym oraz funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Żorach w zakresie przedmiotowego zagadnienia. Wszelkie propozycje współpracy oraz uwagi prosimy kierować bezpośrednio do dzielnicowego.