Rejon nr 7 - Twój dzielnicowy - Komenda Miejska Policji w Żorach

Twój dzielnicowy

Rejon nr 7

w skład rejonu wchodzi osiedle Powstańców Śląskich w obrębie ul. Dąbrowskiego, Alei Zjednoczonej Europy, Alei Armii Krajowej, ul. Wodzisławska (numer 8 i 32 oraz numery nieparzyste od 21 do 83), ul. Hańcówka, Malinowa, Magnolii, Piwonii, Różana, Rzepakowa, Tulipanowa, Zakątek.

asp. szt. Damian LASEK

tel. 47 855 3363

kom. 723 646 221

z dzielnicowym można kontaktować się pod wyżej wskazanym numerem telefonu, bądź w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach przy ul.Wodzisławskiej 3

Działania priorytetowe dla rejonu służbowego nr 7 w okresie od 24.01.2020r. do 23.07.2020r.

Zdiagnozowane zagrożenia w rejonie służbowym: Żory, os. Powstańców Śl. w obrębie Hali Targowej aż po budynek Szkoły Podstawowej nr 17 zdiagnozowano zjawisko spożywania alkoholu przez młodzież i osoby bezdomne w miejscu zabronionym przez ustawę, które ma miejsce w godz. 10.00-20.00. Diagnozę oparto o zgłoszenia mieszkańców osiedla - ankiety, zgłoszenia z Rady Dzielnicy i osiedlowej administracji. Przyczyną spożywania alkoholu we wskazanym miejscu jest lokalizacja, która nie jest widoczna z ulicy i umożliwia ukrycie się przed patrolami Policji. Rosnące w pobliżu drzewa i krzewy zasłaniają widok kamerom monitoringu miejskiego co dodatkowo sprzyja grupowaniu się tam osób. Mieszkańcy doświadczają w związku z powyższym poczucia zagrożenia bezpieczeństwa i chcą, aby doprowadzić do bezproblemowego przejścia pasażem bez pozostania zaczepionym przez osoby spożywające alkohol.

Cel działań: doprowadzenie do zminimalizowania problemu. Ocena poprzez 80% pozytywnych opinii mieszkańców i wzrostu poczucia bezpieczeństwa w oparciu o badania ankietowe.

Mając powyższe na uwadze zwracamy się z prośbą do mieszkańców dzielnicy o włączenie się do współpracy z dzielnicowym oraz funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Żorach w zakresie przedmiotowego zagadnienia. Wszelkie propozycje współpracy oraz uwagi prosimy kierować bezpośrednio do dzielnicowego.