Uwaga - grasują złodziejki! - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Uwaga - grasują złodziejki!

Data publikacji 01.10.2015

Najpierw oszukały, a później nadużyły gościnności i okradły starszego mieszkańca Żor. Pod pozorem pożyczenia kartki i długopisu "wprosiły się" do mieszkania 72-latka. Kiedy opuszczały jego progi podziękowały za pomoc wynosząc ze sobą ponad 7 tys. złotych.

Do zdarzenia doszło wczoraj około 14.00. Do drzwi mieszkania 72-letniego mężczyzny z osiedla 700-lecia zapukała ok. 40-letnia kobieta. Nieznajoma poprosiła gospodarza o pożyczenie kartki i długopisu, gdyż jak poinformowała swojego rozmówcę chciała zostawić wiadomość jego sąsiadowi z naprzeciwka. 72-latek sądząc, że jest to prawdziwa znajoma sąsiada zaprosił ją do środka. Po chwili ku jego zdziwieniu w mieszkaniu pojawiła się też młodsza, około 25-letnia kobieta, która wyjaśniła, że przyszła razem ze starszą. Gdy mężczyzna szukał kartki, kobiety wypytując go o rodzinę i chwaląc wystrój mieszkania, zrabowały ponad 7 tys. złotych. Niestety pokrzywdzony zorientował się, że został okradziony, dopiero gdy nieoczkiwane odwiedziny dobiegły końca, a on sam został w domu. Analizując wcześniejszy przebieg wydarzeń przypomniał sobie, że w pewnej chwili młodsza z nich wyszła z gościnnego pokoju, to właśnie wówczas najprawdopodobniej przeszukała inne pomieszczenie i ukradła schowany plik banknotów.

Policjanci poszukują złodziejek i apelują o czujność! Szczególnie osobom starszym przypominają, aby nie wpuszczać nieznajomych do mieszkań.