Wojewódzkie obchody Święta Niepodległości - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Wojewódzkie obchody Święta Niepodległości

Data publikacji 05.11.2015

11 listopada w Katowicach odbędą się wojewódzkie obchody Święta Niepodległości. Zapraszamy do udziału i wspólnego świętowania na placu Chrobrego i placu Sejmu Śląskiego. W programie obchodów m.in. przemarsz uczestników, uroczystości pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, defilada i wystawa sprzętu wojskowego.

Uroczystości rozpoczną się na placu przed Archikatedrą Chrystusa Króla w Katowicach występem orkiestry górniczej oraz chóru X LO im. Ignacego J. Paderewskiego. O 10.30 w Archikatedrze zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny, pod przewodnictwem metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca. Oprawę artystyczną mszy zapewnią artyści Filharmonii Śląskiej.

O godzinie 12.00 uczestnicy uroczystości – zaproszeni goście, kompanie honorowe, poczty sztandarowe, delegacje stowarzyszeń i organizacji kombatanckich, młodzież i mieszkańcy – przejdą ulicami Powstańców, Wita Stwosza i Jagiellońską na plac Chrobrego, gdzie przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego odbędzie się główna część uroczystości. Punktem kulminacyjnym będzie defilada, w której wezmą udział kompanie honorowe służb mundurowych, orkiestry, mażoretki oraz przedstawiciele Ochotniczego Szwadronu 3. Pułku Ułanów Śląskich. Po zakończeniu części oficjalnej – od około 14.00 – na placu Sejmu Śląskiego będzie można zobaczyć wystawę sprzętu i wyposażenia wojskowego. Na amatorów wojskowych zabytków będą czekały m.in. transportery opancerzone, czołg oraz wojskowy Doge WC-52.

(Źródło: Śląski Urząd Wojewódzki)

http://www.katowice.uw.gov.pl/urzad/aktualnosci_urzedu/st:1/idn:5764.html