Wizytacja radnych w żorskiej komendzie - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Wizytacja radnych w żorskiej komendzie

Data publikacji 30.11.2015

Radni z Komisji Gospodarki Komunalnej zawitali dzisiaj do Komendy Miejskiej Policji w Żorach. Zajmujący się m.in. bieżącą analizą stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego, członkowie komisji, sprawdzili funkcjonowanie ostatnio rozbudowanego miejskiego monitoringu. O pierwszych efektach związanych z pojawieniem się nowych kamer z gośćmi rozmawiał podinsp. Marek Sobiegraj - Naczelnik Wydziału Prewencji.

Wraz z początkiem listopada w Żorach pojawiły się nowe kamery monitoringu. Do obserwowanych rejonów dołączyły tym samym ulice: Wodzisławska, Stodolna, Otto Sterna oraz pasaż na osiedlu Powstańców Śląskich. Dobiegło także końca szkolenie nowych operatorów systemu, którzy w systemie całodobowym przyglądają się miastu. Obecnie żorskich ulic strzeże 15 nowoczesnych kamer, nagrywających obraz w jakości HD.

Dzisiaj przed południem pracy na stanowisku monitoringu przyglądali się radni z Komisji Gospodarki Komunalnej. Przewodniczący - Józef Sobik nie tylko ocenił jakość inwestycji, ale też pytał o pierwsze efekty rozbudowanej sieci wizyjnej. Analiza wykonania budżetu miasta, stały nadzór realizacji inwestycji miasta, a także bieżąca analiza stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego, w tym rozbudowa monitoringu miejskiego to niektóre z założeń jakie zaplanowali na rok 2015 radni ze wspomnianej komisji.

  • Radni podczas wizytacji w KMP w Żorach
  • Radni podczas wizytacji w KMP w Żorach
  • Radni podczas wizytacji w KMP w Żorach
Ładowanie odtwarzacza...