Zawód miłosny powodem ataku nożownika - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Zawód miłosny powodem ataku nożownika

18.12.2015    Żory

Nawet do 10 lat więzienia grozi 30-latkowi z Żor, który podczas kłótni ugodził nożem swojego rówieśnika. Pijany napastnik został zatrzymany, gdy próbował uciec przed nadjeżdżającym radiowozem. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i został objęty policyjnym dozorem oraz zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego.

Policjanci z Żor zatrzymali pijanego 30-latka, który nożem zaatakował swojego rówieśnika. Jak ustalili śledczy, mężczyzna chciał porozmawiać z pokrzywdzonym, z którym wcześniej rywalizował o rękę kobiety. Niestety, burzliwy przebieg rozmowy rozjuszył na tyle 30-latka, że w pewnym momencie wyciągnął on nóż i zaczął nim zadawać ciosy pokrzywdzonemu. Dwa z nich dosięgły klatki piersiowej, przebijając płuco.

Dzięki reakcji naocznych świadków, szybkiej interwencji mundurowych i natychmiastowej pomocy zaalarmowanych ratowników medycznych, ugodzony nożem 30-latek szybko trafił pod fachową opiekę lekarzy, a sprawca do policyjnego aresztu. Gdy zatrzymany wytrzeźwiał i usłyszał zarzuty, prokurator objął go policyjnym dozorem oraz zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego. Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
pobierz film - 3.69 MB