Wiadomości

Zmotoryzowani ambasadorzy akcji "Nigdy nie jeżdżę po alkoholu"

Policjanci z żorskiej drogówki, podczas wczorajszych działań "Trzeźwość", nie tylko kontrolowali kierowców, ale i promowali ideę ogólnopolskiej kampanii społecznej "Nigdy nie jeżdżę po alkoholu". Zdecydowana większość zmotoryzowanych pozytywnie zareagowała na profilaktyczny wydźwięk akcji i opowiedziała się za jazdą bez promili. Uczestnicy akcji otrzymywali również od mundurowych charakterystyczne naklejki z hasłem kampanii.

W nietypowy sposób wzmożone działania na drogach prowadzili wczoraj policjanci z Żor. Oprócz sprawdzania stanu trzeźwości zatrzymywanych do kontroli kierowców, promowali także ogólnopolską inicjatywę społeczną "Nigdy nie jeżdżę po alkoholu".  Po przeprowadzaniu badania alcosensorem FST, munudrowi wręczali naklejki na szybę i zachęcali do bezpiecznych postaw za kierownicą. Zdecydowana większość kierowców deklarowała, że nigdy nie jeździ pod wpływem alkoholu, uznając podobne zachowania za szczególnie niebezpieczne.

"Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” – to hasło ogólnopolskiej inicjatywy, której celem jest zaktywizowanie społeczeństwa w walce z pijanymi kierowcami. Inicjatorem akcji jest Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie we współpracy z Komendą Główną Policji - więcej na temat kampanii "Nigdy nie jeżdżę po alkoholu".

 

  • Zmotoryzowani ambasadorzy akcji "Nigdy nie jeżdżę po alkoholu"
  • Zmotoryzowani ambasadorzy akcji "Nigdy nie jeżdżę po alkoholu"
  • Zmotoryzowani ambasadorzy akcji "Nigdy nie jeżdżę po alkoholu"
Ładowanie odtwarzacza...