Wspólne kontrole punktów sprzedaży fajerwerków - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Wspólne kontrole punktów sprzedaży fajerwerków

Data publikacji 30.12.2015

Petardy, rakiety, baterie, rzymskie ognie – choć służą rozrywce i są powszechnie dostępne, zawierają materiały wybuchowe. Nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa może doprowadzić do wypadku. Policjanci nie tylko przypominają o zasadach zakupów i używania fajerwerków, ale i przed nadchodzącą Sylwestrową Nocą, razem ze strażakami, kontrolują punkty ich sprzedaży.

Policjanci z Żor i strażacy kontrolują wspólnie punkty sprzedaży fajerwerków. Przed nadchodzącą zabawą sylwestrową sprawdzają, czy osoby sprzedające posiadają odpowiednie zezwolenia, a fajerwerki zawierają instrukcje w języku polskim. Kontroli podlegają też miejsca sprzedaży, gdzie sprawdzany jest obowiązek odpowiedniego wyposażenia w sprzęt ppoż.. Mundurowi kontrolują również przestrzeganie zakazu sprzedaży tych produktów osobom małoletnim.

Okres noworoczny tradycyjnie jest związany z używaniem różnego rodzaju środków pirotechnicznych. Pamiętajmy jednak o tym, że aby zabawa z fajerwerkami była przyjemnością, muszą być one używane w sposób odpowiedzialny i bezpieczny. Dlatego też zachęcamy Państwa do zapoznania się z instrukcją bezpiecznego korzystania z fajerwerków załączoną poniżej.

 

Pliki do pobrania