W trosce o bezpieczeństwo seniorów - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

W trosce o bezpieczeństwo seniorów

Data publikacji 20.01.2016

Dzielnicowi z Żor od kilku dni odwiedzają licznie seniorów i rozmawiają z nimi o bezpieczeństwie w miejscach publicznych oraz w miejscu zamieszkania. W okresie poprzedzającym nadchodzący Dzień Babci i Dziadka uczulają osoby starsze na oszustwa dokonywane tzw. metodą "na wnuczka", a także zwracają uwagę na problematykę ochrony danych osobowych. Ich celem jest dotarcie do jak najszerszej grupy społeczeństwa.

Administracje domów mieszkalnych, osiedlowe kluby, deptaki, czy mieszkania w budynkach wielorodzinnych to miejsca, w których w ostatnich dniach dzielnicowi prowadzą szeroką kampanię informacyjną. Podczas rozmów z seniorami przestrzegają ich przed oszustami, ale i skrupulatnie instruują jak zachować się w przypadku podobnego zdarzenia.

Przy okazji wizyt w dzielnicach policjanci przekazują administratorom budynków plakaty, a osobom starszym wręczają tzw. karty ICE informując, że posiadanie przy sobie zapisanego numeru do osób, które należy powiadomić w przypadku nagłego zdarzenia niejednokrotnie ułatwia skuteczne niesienie pomocy.

Jednym z tematów poruszanych podczas spotkań z osobami starszymi jest także problematyka dotycząca ochrony danych osobowych realizowana w ramach kampanii edukacyjnej pn. "Bezpieczna tożsamość. Nieskradzione życie" prowadzonej przez Biuro Informacji Kredytowej we współpracy z Policją.

PORADY DLA SENIORÓW

WIĘCEJ NA TEMAT KAMPANII "BEZPIECZNA TOŻSAMOŚĆ. NIESKRADZIONE ŻYCIE"

  • Dzielnicowi odwiedzają seniorów
  • Dzielnicowy puka do drzwi
  • Dzielnicowy prezentuje karty ICE
  • Dzielnicowi rozpropagowują plakaty
  • Dzielnicowi wywieszają plakat w osiedlowym klubie
  • Dzielnicowi rozmawiają z mieszkanką osiedla o zagrożeniach
Ładowanie odtwarzacza...