Apel do mieszkańców - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Apel do mieszkańców

Data publikacji 28.01.2016

Mundurowi z Żor apelują do mieszkańców o czujność. W ostatnich dniach niepokojąco wzrosła liczba kradzieży z włamaniem do mieszkań, domów, czy altan. Przypominają, że wciąż trwa kampania społeczna "Nie reagujesz – akceptujesz!" i zachęcają do aktywności w zakresie przeciwdziałania przestępczości w mieście.

Amatorzy cudzego mienia w ostatnim czasie dali o sobie znać kilku działkowcom, których altany ogołocili z elektronarzędzi, butli gazowych i innych drobnych przedmiotów. Włamali się także do dwóch mieszkań na osiedlu Pawlikowskiego i Księcia Władysława, gdzie łupem ich padły pieniądze, biżuteria oraz sprzęt komputerowy. Włamywacze ukradli też pieniądze z automatów do gier znajdujących się w lokalu na osiedlu Sikorskiego, ale i pojawili się na obrzeżach miasta w jednorodzinnym domu, skąd podczas nieobecności domowników, wynieśli sprzęt warty ponad 10 tys. złotych.

Policjanci apelują o czujność i ostrzegają. Przestępcy często obserwują nasze mieszkania i domy. Zanim zdecydują się "wejść" do środka, dzwoniąc najpierw na domofon, sprawdzają czy ktoś jest wewnątrz. Niestety ich przestępczej działalności sprzyja obojętność sąsiadów, czy brak zainteresowania ze strony świadków, którzy widzą, że w najbliższej okolicy pojawiły się nikomu nieznane osoby. Dlatego tak ważnym jest, by w każdej podejrzanej sytuacji alarmować policję.

Jeśli w naszym otoczeniu pojawią się obcy, bądź zaparkuje nieznany pojazd, czy usłyszymy hałas, bądź niepokojące odgłosy zadzwońmy na numer alarmowy. Szybka interwencja stróżów prawa nie tylko z pewnością pokrzyżuje plany włamywaczy, ale i pomoże w ich ujęciu.