Jeden telefon pomógł w namierzeniu wandali - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Jeden telefon pomógł w namierzeniu wandali

Data publikacji 29.01.2016

Żywa reakcja mieszkanki Żor, będącej świadkiem aktu wandalizmu, przyczyniła się do namierzenia wandali, którzy wczoraj zniszczyli dwa samochody. Dzięki telefonicznemu zgłoszeniu w pościgu zatrzymany został jeden z nich, a tożsamość drugiego ustalona przez interweniujących stróżów prawa. Zachowanie kobiety jest doskonałym przykładem wzorowej postawy obywatelskiej, do której zachęcają mundurowi w ramach kampanii "Nie reagujesz – akceptujesz!".

Wczoraj po 16.00 oficer dyżurny miejscowej komendy odebrał zgłoszenie telefoniczne dotyczące wandali, którzy na osiedlu Sikorskiego zniszczyli samochody. Na policję zadzwoniła mieszkanka Żor, która była przypadkowym świadkiem ich bezprawnego zachowania. Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej zgłaszającej, a także błyskawicznej reakcji mundurowych już po chwili został zatrzymany jeden z nich.

21-latek przyznał się do winy i wyjaśnił, że wcześniej pokłócił się ze znajomym, a w złości zdewastował zaparkowane przed blokiem mitsubishi, jego kolega w tych samych okolicznościach wybił z kolei szybę w renault clio. Zatrzymany mężczyzna był pijany, w jego organizmie policjanci stwierdzili ponad 2 promile alkoholu.

Obaj wandale wkrótce staną przed sądem. Za zniszczenie mienia grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.