Wciąż za dużo pijanych na polskich drogach - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Wciąż za dużo pijanych na polskich drogach

Data publikacji 09.09.2016

Przez 6 miesięcy tego roku policjanci w całym kraju zatrzymali 12 903 kierujących pojazdami po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka i 44 744 kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków. Badaniom na zawartość alkoholu poddali blisko 10 milionów kierowców. Ci jednak nadal jeżdżą na „podwójnym gazie”, a jak donoszą statystyki Krajowej Rady Bezpieczeństwa RD dla przykładu tylko wczoraj kolejnych 180 pijanych zmotoryzowanych znów wyjechało na drogę.

Dwuletni pobyt w więzieniu, utrata prawa jazdy i wysoka grzywna nadal najwidoczniej nie robią wrażenia na polskich kierowcach, których na naszych drogach jest wciąż o wiele za dużo. Nie mówiąc już o tragicznych skutkach powodowanych przez nich wypadków, czy samego zagrożenia, jakie ze sobą niosą ich ryzykowne zachowania. Przecież pijani kierowcy wiozą śmierć, igrają z nią na drodze, a co najgorsze nie myślą o bezpieczeństwie innych!

Pomimo licznych apeli, policyjnych akcji, wzmożonych kontroli i mocnych przekazów jakie do kierowców kierowane są w ramach prowadzonych kampanii społecznych, liczba tych nieodpowiedzialnych zachowań wciąż niepokoi stróżów prawa. Dlatego też po raz kolejny apelujemy do każdego z uczestników ruchu drogowego – zachowaj trzeźwy umysł, a jeśli piłeś nie jedź! Pamiętaj, że najwyższą ceną jaką możesz zapłacić za brak rozsądku jest ludzkie życie i nigdy Ci nie wystarczy, żeby zapłacić za życie innych.

Statystyki Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Kampania społeczna – PIŁEŚ? NIE JEDŹ!

Ładowanie odtwarzacza...