Wiadomości

Jesień nie sprzyja kierowcom – bądźcie ostrożni na drogach

Data publikacji 14.10.2016

Policjanci z miejscowej drogówki apelują do zmotoryzowanych o rozwagę za kierownicą. W ostatnim czasie na żorskich drogach wzrosła liczba kolizji, których główną przyczyną było niezachowanie ostrożności w czasie jazdy. Jesienną porą warunki atmosferyczne zdecydowanie nie sprzyjają kierowcom, w szczególności wówczas, gdy za oknem pojawiają się opady deszczu i wcześniej zapada zmrok. Apelujemy też do pieszych o wyposażenie się w elementy odblaskowe, które niejednokrotnie ratują życie.

Aż cztery pojazdy uczestniczyły w jednej z ostatnich kolizji, do której doszło w godzinach popołudniowych na ulicy Pszczyńskiej. Jak wstępnie ustalili policjanci 41-letni kierowca renault nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go opla i najechał na jego tył. Ten z kolei uderzył w peugeota, a peugeot w jadącego przed nim forda.

Powodem kolejnej kolizji była, jak się okazało nadmierna prędkość. Na ulicy Dąbrowskiego, w dwa znaki pionowe znajdujące się na wysepce rozdzielającej przejście dla pieszych, uderzył 30-letni kierowca volkswagena. Mężczyzna stracił panowanie nad kierownicą i nagle zjechał ze swojego pasa. Oprócz urządzeń drogowych uszkodził i swój samochód.

Ku przestrodze można również wspomnieć o zdarzeniu, do którego doszło na żorskim odcinku autostrady A1. W tym przypadku 43-letnia mieszkanka Bielska-Białej, jadąc z nadmierną prędkości, a przy tym z ponad promilem w wydychanym powietrzu, uderzyła pojazdem w barierki ochronne.

Policjanci apelują po raz kolejny do kierowców – bądźcie ostrożni i zachowajcie zdrowy rozsądek za kierownicą. Zwracajcie uwagę na warunki panujące na drogach i zdejmijcie nogę z gazu. Nie podejmujcie lekkomyślnych zachowań, a wyjeżdżając samochodem zachowajcie trzeźwość i umiar. Bądźcie kulturalni, wyrozumiali, a przede wszystkim pamiętajcie o swoich bliskich, którzy w domu czekają na Wasz bezpieczny powrót.