Wiadomości

2 tysiące profilaktycznych kalendarzy z kolorowanką trafi do najmłodszych mieszkańców Żor

Data publikacji 20.01.2017

Dzięki wsparciu finansowemu żorskiego magistratu już wkrótce do rąk najmłodszych mieszkańców Żor trafi 2 tysiące profilaktycznych kalendarzy. Promująca bezpieczne postawy broszura, której bohaterem jest maskotka śląskiej Policji, powstała we współpracy Wydziału Prewencji KWP w Katowicach z Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu. Żorska wersja kalendarza ma charakter indywidualny, a na jej zakup miasto przeznaczyło 5 tys. złotych.

"Jak zjeżdżać na sankach, żeby nic nam się nie stało?", "Jak być widocznym na drodze, gdy jest ciemno?", "Co mam zrobić, gdy zobaczę bezdomnego?" - na takie i wiele innych pytań najmłodsi mieszkańcy Żor znajdą odpowiedzi w kalendarzu profilaktycznym, który miasto właśnie zakupiło dla dzieci. Dzięki staraniom mundurowych z żorskiego, nieetatowego Zespołu d/s Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii już wkrótce połowa z nich trafi do rąk najmłodszych. Policjanci podarują je dzieciom je w czasie prowadzonych spotkań profilaktycznych, a kolejna partia zostanie rozdysponowana przez urzędników.

Bohaterem kalendarza jest Sznupek – maskotka śląskiej Policji, za którą kryją się policjanci przygotowani do pomocy w każdej, nawet najtrudniejszej sprawie. Dzieci znajdą w nim numer telefonu do Sznupka, a tym samym możliwość uzyskania wsparcia w sytuacji, gdy zajdzie taka potrzeba.

Autorzy zachęcają również do wspólnej zabawy całe rodziny, przypominając, że chwile poświęcone na naukę bezpieczeństwa najmłodszych z pewnością zaowocują w przyszłości.

  • Profilaktyczny kalendarz dla dzieci
  • Profilaktyczny kalendarz dla dzieci
  • Profilaktyczny kalendarz dla dzieci