Wiadomości

Miej serce na drodze, a jeśli złamiesz przepisy to oddaj krew

Data publikacji 15.02.2017

Z wyjątkowym apelem do niepoprawnych kierowców wystąpili wczoraj policjanci z żorskiej drogówki. Wszystkich, którzy zostali przyłapani na drobnych wykroczeniach, w zamian za niezapłacony mandat, zachęcali do oddania krwi ratującej życie. Celem walentynkowej akcji było zwrócenie uwagi na zagrożenia wynikające z ryzykownych zachowań za kierownicą, ale także uwrażliwienie zmotoryzowanych na los osób poszkodowanyh w wypadkach drogowych.

Każdego roku na polskich drogach dochodzi do kilkudziesięciu tysięcy wypadków, w których giną tysiące osób, a jeszcze więcej zostaje rannych. Pomimo licznych, policyjnych apeli kierowcy wciąż podejmują ryzykowne zachowania, a statystyki biją na alarm. Aby po raz kolejny podkreślić jak ważne jest przestrzeganie zasad i uświadomić zmotoryzowanym do czego prowadzą ich niebezpieczne praktyki za kierownicą policjanci z żorskiej drogówki postanowili do nich zaapelować w dość nietypowy sposób.

Wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu przygotowali zaproszenia na organizowane w regionie akcje i wraz z ulotkami informacyjnymi wręczali je przyłapanym na drobych wykroczeniach kierowcom. W ślad za pouczeniem, w związku ze złamaniem przepisów obowiązujących w ruchu drogowym, uświadamiali ich na temat tragicznych skutków wypadków i losu ofiar w nich poszkodowanych. Podkreślali, że niezapłacony w tym dniu mandat może w przyszłości uratować ludzkie życie i zachęcali do oddania krwi w ramach rekompensaty za popełnione przewinienia.

Wczorajszej akcji, z racji przypadającej na walentynkowe święto daty, towarzyszyły również symboliczne, czerwone serduszka. Kierowcom wręczali je mundurowi apelując tym samym o bezpieczeństwo, rozsądek i serce dla innych na drodze.

Serdecznie dziękujemy dziennikarzom, którzy osobiście wsparli swoją obecnością wczorajszą, walentynkową akcję na drodze.

Ładowanie odtwarzacza...