Wiadomości

Dziś odbył się Finał II Edycji Konkursu "Dopalacze kradną życie - Wybieram Młodość"

Data publikacji 28.03.2017

Finał II Edycji Konkursu "Dopalacze kradną życie - Wybieram Młodość" odbył się dziś w Zespole Szkół nr 2 w Żorach. Konkurs organizowany w ramach miejskiej kampanii społecznej "STOP dopalaczom, chroń swoje dzieci". Ponadto, swoją wielką premierę miał krótkometrażowy film zrealizowany przez funkcjonariuszy KMP Żory asp Łukasza Chmieleckiego i st. sierz Adama Doleżycha dzięki wsparciu młodego reżysera Marka Dyoniziaka.

 

Tegoroczna edycja konkursu ponownie zorganizowana przez policjantów Wydziału Prewencji KMP w Żorach st. sierz Adama Doleżycha i asp Łukasza Chmieleckiego jest kontynuacją pomysłu z zeszłego roku. Policjanci przy współudziale Urzędu Miasta Żory i Dyrekcji Zespołu Szkół nr 2 zaangażowali młodzież do przedstawienia swojego poglądu na problem nie tylko dopalaczy ale także narkotyków poprzez małe formy teatralne. Spotkania i próby do spektakli odbywały się już od listopada 2016 roku a finał który odbył się dziś w Zespole Szkół nr 2 przerósł oczekiwania organizatorów.

Podczas finału Konkursu "Dopalacze kradną życie - Wybieram Młodość" został zaprezentowany krótkometrażowy film o tematyce dopalaczy który został zrealizowany przez funkcjonariuszy KMP Żory asp Łukasza Chmieleckiego i st. sierz Adama Doleżycha dzięki wsparciu młodego reżysera Marka Dyoniziaka. Film został przyjęty gromkimi brawami ze strony młodzieży która podkreślała, iż przemawia on do ich wyobraźni.

I miejsce zajęła klasa II F, II miejsce klasa III F a ostatnie miejsce na podium zajęła klasa III E/T