Ja też chcę zostać policjantem - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Ja też chcę zostać policjantem

Data publikacji 15.05.2017

Żorską komendę odwiedziły dzisiaj dzieci ze Studzionki. Nie tylko wysłuchały pogadanki o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i wzięły udział w interaktywnej zabawie ze SpongeBobem, ale także pomogły zatrzymać złodzieja, zaprowadzić go do policyjnej celi i wykonać odciski palców. Niemalże wszystkie złożyły też deklarację, że swą przyszłość wiążą z policyjnym mundurem.

Dzisiaj przed południem do żorskiej komendy zawitały dzieci z przedszkola w Studzionce. Grupa maluchów przybyła do Żor aby z bliska przyjżeć się policyjnej pracy. Z ogromnym zainteresowaniem przedszkolaki wysłuchały opowieści o służbie mundurowych, a także wskazówek na temat tego, jak rozpoznać prawdziwego policjanta.

Po wspólnej zabawie interaktywnej, sprawdzającej zdobyte wcześniej wiadomości dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, mali goście zostali oprowadzeni po komendzie. Najpierw jednak zostali poproszeni przez policjantkę prowadzącą zajęcia o to, aby wyobrazili sobie, że właśnie wraz z nią zatrzymali złodzieja. Dalsze kroki skierowali do policyjnych aresztów, gdzie mogli przekonać się jak wygląda policyjna cela. Tam ku uciesze najmłodszych pojawiły się kartki i poduszka do daktyloskopii, a chwilę później dziesiątki odcisków palców, które wykonały przedszkolaki.

Zanim dzieci opuściły komendę odwiedziły też pomieszczenie monitoringu miejskiego. Przed budynkiem natomiast czekało na nie dwóch policjantów wraz z radiowozem. I tutaj nie zabrakło dziecięcych emocji, które pobudza jak zwykle możliwość zasiadania za policyjnym sterem, czy dźwięk sygnałów.

  • Spotkanie dzieci z policjantami
  • Spotkanie dzieci z policjantami
  • Spotkanie dzieci z policjantami
  • Spotkanie dzieci z policjantami
  • Spotkanie dzieci z policjantami
  • Spotkanie dzieci z policjantami