Nietrzeźwa kierująca sprawczynią wypadku - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Nietrzeźwa kierująca sprawczynią wypadku

Data publikacji 15.05.2017

Ponad 2 promile alkoholu miała 56-letnia kobieta, która doprowadziła do groźnego wypadku na drodze. W wyniku zdarzenia do szpitala z obrażeniami nogi trafiła 65-letnia rowerzystka. Kierująca zderzyła się też z innym pojazdem, gdyż nie udzieliła mu pierwszeństwa przejazdu.

Do wypadku doszło w sobotę po 15.00 przy ulicy Głównej. Jak wstępnie ustalili policjanci 56-latka kierując swoim samochodem nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się prawidłowo jadącym fordem. Następnie tracąc panowanie nad kierownicą zderzyła się z 65-letnią kobietą jadącą na rowerze. Rowerzystka z obrażeniami nogi trafiła do szpitala. Policjanci obecni na miejscu stwierdzili, że w przeciwieństwie do 35-letniego kierowcy forda 56-latka kierująca volkswagenem była kompletnie pijana. Badanie alkomatem wykazało u niej ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Sprawą wypadku zajmuja się teraz śledczy. 56-latka z Żor odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, spowodowanie wypadku, zapłaci też wysoką grzywnę oraz straci prawo jazdy.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę, rozsądek i trzeźwy umysł za kierownicą. Wszystkim, którym zdarza się zapominać jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze dedykują poniższy film.

Ładowanie odtwarzacza...