Policjant z Żor i jego morderczy wyścig w serii "Elite"

Data publikacji 17.06.2017

Mł.asp. Paweł Mazur z Komendy Miejskiej Policji w Żorach z powodzeniem wystartował w ekstremalnej imprezie sportowej Runmageddon Silesia 2017. Policjant brawurowo pokonał 6 kilometrów na gliwickich hałdach, usłanych 30 karkołomnymi przeszkodami. Wyjątkowy sukces może zawdzięczać tylko i wyłącznie sobie, gdyż na mecie morderczego wyścigu zafiniszował bez pomocy innych zawodników.

Kilka dni temu na gliwickich hałdach odbyło się kolejne z rzędu ekstremalne wydarzenie sportowe - Runageddon Silesia 2017. Wśród tysięcy śmiałków na starcie tego wyjątkowego biegu zameldował się również policjant z Żor. Mł.asp. Paweł Mazur wyruszył w 6 kilometrową trasę wraz ze znajomymi i jako jedyny z nich pomyślnie ukończył bieg w serii "Elite". Wszystkie przeszkody konstrukcyjne, zgodnie z regulaminem, policjant pokonał bez pomocy innych oraz  przeszedł pomyślnie 30 prób swej siły, sprawności, wytrzymałości i odporności psychicznej dobiegając do mety z opaską ze swoim numerem startowym (utrata opaski lub jej zgubienie w trakcie biegu skutkuje wyeliminowaniem z Serii Elite i przesunięciem do Klasyfikacji Generalnej).

Poprzez udział w tej wyjątkowej imprezie żorski policjant udowodnił, że nie straszne mu błoto, woda, ogień, bagno, czy okopy, a najważniejsze to, aby sprawdzić swe możliwości, zdrowo rywalizować, a przede wszystkim połączyć wysiłek fizyczny z dobrą zabawą.

Mł.asp. Paweł Mazur – w Policji służy od blisko 10 lat, obecnie w Wydziale Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Żorach.