Straciłeś kartę? Zastrzeż ją! - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Straciłeś kartę? Zastrzeż ją!

Data publikacji 04.07.2017

Straciłeś kartę? Nie ryzykuj. Skorzystaj z wygodnego systemu do zastrzegania kart – czytamy na stronie internetowej zatrzegam.pl. Nie zrobił tego, gdyż zbyt późno zorientował się o tym 41-latek z Żor, który w wyniku przestępstwa stracił pieniądze z dwóch kont. Policjanci przyłączają się do rad i apelują – jeśli utraciłeś kartę płatniczą to zadzwoń pod numer 828 828 828 i zastrzeż ją.

41-letni mieszkaniec Żor stracił kilka dni temu portfel wypełniony dokumentami, który wypadł mu najprawdopodobniej z kieszeni spodni przed blokiem, gdy wieczorem wracał do domu. Na drugi dzień rano zorientował się, że go nie ma i zaczął go szukać. Wprawdzie odnalazł portfel w ... skrzynce na listy i to z dokumentami, czy kartami płatniczymi, jednak przy okazji stwierdził, że nieuczciwy znalazca w tak krókim czasie okradł jego konto. Przez kilka godzin przestępca dokonał paru płatności zbliżeniowych bez autoryzacji, a za wszystkie zakupy zapłacił kilkaset złotych.

Policjanci przypominają, że w przypadku utraty karty lub kart płatniczych warto je natychmiast zastrzec. Służy do tego specjalny system z uruchomioną linią telefoniczną. Pod numerem telefonu 828 828 828 można jednocześnie zastrzec kilka kart, nawet wówczas jeśli nie znamy numerów telefonów do swoich banków. Usługa jest całkowicie bezpłatna, a jedyny koszt jaki ponosi osoba z niej korzystająca to koszt połączenia telefonicznego w/g tabeli opłat danego operatora telekomunikacyjnego.

Więcej o systemie