Wiadomości

Miasto inwestuje w nowe kamery, będzie ich jeszcze więcej

O dodatkowe kamery, stanowisko obserwacji dla oficera dyżurnego komendy, instalację zasilania awaryjnego, czy urządzenie nagłaśniające umożliwiające komunikację głosową z placem zabaw w Parku Cegielnia wzbogaci się do końca listopada tego roku żorski monitoring miejski. Na rozbudowę obecnego systemu miasto zabezpieczyło już środku w budżecie i ogłosiło przetarg na jego rozbudowę. Obecnie Żor strzeże 16 kamer, wkrótce będzie ich aż 20.

Jeszcze w tym roku do listy obserwowanych przez kamery miejskiego monitoringu miejsc dołączą nowe. Cztery dodatkowe kamery cyfrowe pojawią się przy Alei Jana Pawła II – w rejonie sądu, na skrzyżowaniu ulicy Pszczyńskiej z DK nr 81, skrzyżowaniu Alei Zjednoczonej Europy z ulicą Boryńską oraz w rejonie Ronda Wodzisławskiego. Dodatkowo uruchomione zostanie stanowisko obserwacji przeznaczone dla oficera dyżurnego komendy, rozbudowana zostanie pamięć rejestratora, czy instalacja zasilania awaryjnego. Nowością, która pojawi się wraz z końcem listopada będzie też urządzenie nagłaśniające, umożliwiające komunikację głosową z placem zabaw w Parku Cegielnia.

Dotychczas miasta strzegło 16 kamer umiejscowionych w najbardziej newralgicznych rejonach Żor. Po konsultacjach z Komendą Miejską Policji w Żorach włodarze zdecydowali, że do końca listopada br. monitoring zyska kolejne 4. Dzięki skuteczności systemu do tej pory w wielu przypadkach to właśnie obraz zarejestrowany przez kamery nagrywające w jakości HD pomógł policjantom w identyfikacji sprawców przestępstw, czy wielu wykroczeń, a jego rozbudowa przyczyniła się także do utworzenia nowych miejsc pracy, które z decydowanej większości zajmują osoby kierowane przez miejscowy Zakład Aktywizacji Zawodowej.

Ładowanie odtwarzacza...