Tour de Pologne – utrudnienia w ruchu - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Tour de Pologne – utrudnienia w ruchu

Data publikacji 26.07.2017

Już we wtorek 1 sierpnia br. przez nasze miasto przebiegać będzie jeden z etapów 74 międzynarodowego wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. W związku z tym wydarzeniem powstaną czasowe utrudnienia w ruchu. Apelujemy do kierowców, by w tych dniach wyjazdy planować przed, bądź po planowanym czasie zamknięcia dróg.

Żory znalazły się na trasie 4 etapu Tour de Pologne, prowadzącego z Zawiercia do  Zabrza, który odbędzie się we wtorek 1 sierpnia b.r. W związku z koniecznością zapewnienia swobodnego przejazdu kolarzom przewidziane są znaczne utrudnienia w ruchu drogowym w godzinach od 15:30 – 17:00.

Trasa przejazdu peletonu będzie prowadziła następującymi ulicami: Pszczyńską, Nowopszczyńską, Nad Rudą (pod wiaduktem DK 81), Dworcową, Męczenników Oświęcimskich, Al. Wojska Polskiego, Al. Niepodległości i Al. Jana Pawła II do granicy miasta w kierunku Jastrzębia-Zdroju. Ruch na tych ulicach zostanie całkowicie wstrzymany w godzinach od 15:30 – 17:00.

Dodatkowo zablokowany zostanie ruch na DW 935 ul. Nad Rudą na odcinku od ronda Knurowskiego do ul. Dworcowej. Ruch poprzeczny do trasy wyścigu będzie możliwy Al. Zjednoczonej Europy i ul. Okrężną tylko do godz. 16:00.

Ruch poprzeczny przez trasę wyścigu prowadzony będzie warunkowo do momentu całkowitego zamknięcia trasy w rejonie ul. Wyzwolenia, Alei Zjednoczonej Europy i ulicy Okrężnej.

W związku z powyższym prosimy kierowców o wcześniejsze zaplanowanie przejazdu w obrębie trasy wyścigu. Kierującym zmierzającym do dzielnicy Kleszczów rekomendujemy jazdę ul. Leśną a następnie ul. Wodną do ul. Pszczyńskiej lub też DK 81 do ul. Zamkowej lub ul. Pukowca i dalej ul. Ogrodniczą do ul. Wyzwolenia. Osobom jadącym w kierunku Pszczyny zaleca się objazd przez Warszowice i Pawłowice.

Organizatorzy proszą również mieszkańców, by podczas przejazdu kolarzy szczególnie pilnowali swoich zwierząt. Dotyczy to zwłaszcza psów, które różnie reagują na dźwięki wydawane przez peleton. Dlatego najlepiej zamknąć je w domu lub ewentualnie trzymać na smyczy, jeśli będą przebywały w pobliżu trasy wyścigu.

Policjanci apelują jednocześnie o zachowanie ostrożności, rozsądku i stosowanie się do poleceń policjantów i innych osób wyznaczonych do zabezpieczenia wyścigu.

Źródło: UM Żory

Więcej na temat wyścigu