Wiadomości

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach w żorskiej odsłonie

Data publikacji 21.09.2017

Przyszli technicy reklamy, mechanicy pojazdów samochodowych, najmłodsi i policjanci połączyli się dzisiaj we wspólnym geście sprzeciwu wobec śmiertelnych wypadków na drogach. Podobnie, jak na całym kontynencie i w Żorach odbyła się akcja EDWARD towarzysząca Europejskiemu Dniu Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Policjanci apelowali o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, podkreślali, że spełnienie się "wizji ZERO" w dużej mierze zależy od nas samych.

W ramach Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach policjanci z żorskiej drogówki spotkali się z uczniami miejscowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, którzy od kilkunastu dni przygotowywali się do udziału w tegorocznym projekcie. Przyszli technicy organizacji reklamy opracowali m.in. specjalne tematyczne plakaty, które kilka dni temu trafiły do szkół, miejskich instytucji, w tym także na komendę.

Podczas dzisiejszego spotkania mundurowi przybliżyli młodzieży dane statystyczne dotyczące wypadków drogowych, zwrócili uwagę na główne ich przyczyny, a także na to jak zachowanie każdego z uczestników ruchu drogowego wpływa na bezpieczeństwo na drogach. Biorący udział w zajęciach mogli również spóbować swoich sił w alkogoglach imitujących stan po wypiciu alkoholu i doświadczyć tego co z pewnością będzie miało w przyszłości ogromny wpływ na wyobraźnię młodych kierowców.

Oprócz wizyty w szkole także i w komendzie policjanci spotkali się z uczestnikami ruchu drogowego. Tym razem o bezpieczeństwie i to nie tylko podczas dzisiejszej akcji EDWARD, ale i na co dzień rozmawiali z trzecioklasistami z miejscowej "trójki". Dla przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa najmłodszych zaproszono do udziału w interaktywnej zabawie z sympatycznym bohaterem kreskówki SpongeBobem, a następnie do wspólnego wykonania gestu tzw. "wizji ZERO", czyli wyrażenia sprzeciwu wobec śmiertelnych wypadków na drogach.

Dzisiejszą akcję przygotowali policjanci drogówki, profilaktyk, rzecznik prasowy, a także osobiście wsparła ją swoją obecnością podinsp. Agata Głowacka – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego.

Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...