Patrol z kamerą - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Patrol z kamerą

Data publikacji 26.09.2017

Mundurowym z Żor podczas wczorajszej służby towarzyszyła kamera jednej z regionalnych telewizji, która na swojej antenie emituje program "Z kamerą w służbach". Celem produkcji jest przekazanie widzom "żywej" relacji z codziennej pracy tych, którzy służą pomocą społeczeństwu i dbają o bezpieczeństwo w regionie. Materiał posłuży do produkcji jednej z części poświęconej tym razem służbie policjantów.

Wczoraj wieczorem na ulice Żor wraz z patrolem wyjechała telewizyjna kamera. Jej operator, a zarazem twórca programu odwiedził żorską komendę, aby zebrać materiał do kolejnego odcinka cyklicznego programu "Z kamerą w służbach". Razem z policjantami nie tylko patrolował miasto, ale i towarzyszył im podczas realizacji zaplanowanych zadań, a także zleconych przez oficera dyżurnego interwencji.

Policjanci m.in. zostali wysłani do pustostanów, w których według zgłoszenia miała przebywać grupa osób. Podjęli także interwencję dotyczącą parkowania przez nieuprawnionego kierowcę na miejscu przeznaczonym dla inwalidy, a także skontrolowali miejsca, gdzie przebywają bezdomni. Przeprowadzili kontrolę pojazdu, który wzbudził podejrzenia nie tylko ich, ale i mieszkańców jednej z dzielnic oraz podjęli interwencję na prośbę lokatorwó bloku, gdyż na klatce schodowej koczował bezdomny.

Realizacja nagrania była możliwa dzięki wieloletniej współpracy żorskiej komendy z telewizją regionalną, ale i złożonemu oświadczeniu przez realizującego nagranie, dotyczącemu m.in. zapewnienia wszelkiej dbałości o dobra osobiste uczestników interwencji, informowania o celu jego obecności, a przede wszystkim publikowaniu informacji prawnie chronionych tylko i wyłącznie za zgodą biorących udział w rejestrowanym zdarzeniu.

  • Policjanci podczas nagrania do programu
  • Policjanci podczas nagrania do programu
  • Policjanci podczas nagrania do programu
Ładowanie odtwarzacza...