Wiadomości

"Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny"

Data publikacji 04.10.2017

Policjanci z żorskiego Wydziału Ruchu Drogowego spotkali się z kolejną grupą uczniów, którzy wzięli udział w interaktywnej lekcji bezpieczeństwa na drodze. W poznawianiu zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu ulicznym pomagał im sympatyczny bohater popularnej kreskówki SpongeBob. Wizyta w szkole odbyła się w ramach kontynuacji policyjnej akcji "Bezpieczna droga do szkoły" oraz kampanii MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny".

Nauka bezpieczeństwa na drodze i dobra zabawa towarzyszyły ostatniej z wizyt policjantów w jednej z żorskich szkół. W ramach kontynuacji wrześniowych działań „Bezpieczna droga do szkoły” oraz kampanii MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny" stróże prawa uczyli dzieci jak należy prawidłowo zachować się w ruchu drogowym. Zachęcali też uczestników do noszenia elementów odblaskowych na odzieży, czy szkolnych plecakach, które z pewnością podnoszą bezpieczeństwo najmłodszych w ruchu drogowym.

Uczniom podczas zajęć zaproponowano tradycyjnie interaktywną zabawę z bohaterem kreskówki SpongeBobem, który najmłodszym pomógł powtórzyć wcześniej zdobyte wiadomości na temat bezpieczeństwa na drodze.

  • Policjanci drogówki na spotkaniu w szkole
  • Policjanci drogówki na spotkaniu w szkole
  • Policjanci drogówki na spotkaniu w szkole