Policjanci apelują o ostrożność na drodze - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Policjanci apelują o ostrożność na drodze

Data publikacji 11.01.2018

31-letni kierowca z Bielska-Białej ukarany został za spowodowanie kolizji drogowej z rowerzystą. Rowerzysta jednak też zapłacił mandat, gdyż jednoślad, którym się poruszał nie posiadał obowiązkowych świateł. Policjanci apelują o rozwagę na drodze i o to, aby nie zapominać, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym w głównej mierze zależy od nas samych.

Do kolizji na drodze doszo wczoraj po 17.00 w dzielnicy Folwarki. Jak ustalili policjanci kierowca samochodu m-ki Alfa Romeo nie ustąpił rowerzyście pierwszeństwa podczas włączania się do ruchu i doprowadził do zderzenia pojazdów. Na szczęście zakończyło się na mandatach, gdyż finalnie otrzymali je obaj uczestnicy zdarzenia. 31-latek z Bielska-Białej za spowodowanie kolizji drogowej, a 25-letni rowerzysta z Żor za brak wymaganych świateł.

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i rozsądek na drodze. Zimowa pora, a przy tym szybko zapadający zmrok nie sprzyjają nikomu. Kierowcy samochodów powinni z pewnością zdjąć nogę z gazu i mieć oczy szeroko otwarte, a pozostali uczestnicy przede wszystkim zadbać o swoją widoczność na drodze. W przypadku poruszania się rowerem należy pamiętać o obowiązkowym oświetleniu, a idąc pieszo zaopatrzyć się w odblaski.