Przyłącz się do nas i powiedz STOP włamywaczom - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Przyłącz się do nas i powiedz STOP włamywaczom

Data publikacji 12.01.2018

Przyszli po łup, jednak zbiegli z pustymi rękami. Spłoszył ich alarm, który włączył się w domu jednorodzinnym w dzielnicy Rogoźna. To właśnie tam wczoraj popołudniu pojawili się po raz kolejny włamywacze, którzy od kilku dni grasują w naszym regionie. Policjanci wzmożyli patrole w dzielnicach, ale o pomoc proszą też mieszkańców.

Wczoraj po południu mundurowi z Żor otrzymali kolejne zgłoszenie dotyczące włamania do jednorodzinnego domu w Rogoźnej. Jak ustalili policjanci przed 18.00 w budynku włączył się alarm, po którym w przeciągu kilku chwil na miejscu pojawił się patrol interwencyjny firmy ochraniającej posesję.

Jak się okazało zniszczone zostały drzwi tarasowe, przez które złodzieje weszli do środka. Nic jednak nie ukradli, gdyż najprawdopodobniej spłoszył ich właśnie alarm. Właścicieli w tym czasie w domu nie było, nikt z sąsiadów nic niepokojącego też nie zauważył. Choć tym razem włamywacze nic nie zabrali ze sobą to pozostawili szkody sięgające 3 tys. złotych.

Policjanci od kilku dni intensywnie poszukują włamywaczy, analizują wnikliwie zdarzenia, a w rejony najbardziej zagrożone wysłali więcej patroli. Apelują też jednak do mieszkańców o czujność i o współdziałanie w zatrzymaniu uporczywych przestępców. Każda informacja w tej sprawie będzie teraz bardzo pomocna. Dlatego też jeśli ktokolwiek zauważy nieznany pojazd w najbliższej okolicy, zapamięta lub zapisze jego numery rejestracyjne powinien taką informację niezwłocznie przekazać policji. Podobnie, gdy obce osoby pojawią się w bliskim sąsiedztwie powinien natychmiast zaalarmować.

Stróże prawa apelują też do właścicieli domów rodzinnych o zabezpieczenie się na wypadek włamania. Rozważenie zakupu choć najprostszego systemu alarmowego, czy zastosowanie najłatwiejszych technik odstraszających złodziei. Warto zadbać o oświetlenie wokół budynku, czy tzw. upozorowanie obecności domowników, a przede wszystkim nie ułatwianie złodziejom i nie przechowywanie w domu większych kwot pieniędzy, czy wartościowych przedmiotów bez zabezpieczenia ich przed kradzieżą. Pamiętajmy, że nie ma stuprocentowych systemów antywłamaniowych, jednak przed włamaniem może nas ochronić w dużej mierze własna przezorność i pomocny sąsiad, który zainteresuje się naszym domem, gdy nas nie ma.