Pijany kierowco! Wieziesz śmierć! - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Pijany kierowco! Wieziesz śmierć!

Data publikacji 05.02.2018

Życie ludzkie może być najwyższą ceną jaką przyjdzie zapłacić pijanemu kierowcy, gdy spowoduje śmiertelny wypadek na drodze. Wielu z nich pomimo tego decyduje się prowadzić choć wcześniej spożywało alkohol. Nie mają wyobraźni, podobnie jak 23-latek z Żywca, któremu dalszą jazdę udaremnili wczoraj żorscy mundurowi.

Wczoraj przed południem policjanci z żorskiej drogówki na Stodolnej zatrzymali do kontroli kierowcę opla. 23-latek pochodzacy z Żywca wsiadł za kierownicę pomimo tego, że wcześniej spożywał alkohol. Kiedy został poddany badaniu na alkomacie okazało się, że w wydychanym powietrzu posiada prawie 1,7 promila alkoholu. Nie miał za to przy sobie prawa jazdy i z całą pewnością - wyobraźni. Gdyby nie to, że wpadł na policyjny patrol mogłoby dość przecież do tragedii.

Tylko w tym miesiącu na polskich drogach policjanci zatrzymali przeszło 750 pijanych kierowców. To właśnie dla nich dedykujemy spot kampanii "PIŁEŚ? NIE JEDŹ!". Materiał adresujemy również do tych, którym wyobraźni na co dzień brakuje...