Młodych rowerzystów też kręci bezpieczeństwo - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Młodych rowerzystów też kręci bezpieczeństwo

Data publikacji 15.05.2018

O tym jak wyposażyć rower, a także jak zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas wycieczek jednośladem rozmawiali dzisiaj z uczniami policjanci z żorskiej drogówki. W spotkaniu uczestniczyło blisko 60 dzieci. Zorganizowano je w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9 w ramach ogólnopolskiej kampanii MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny".

Policjanci z żorskiego wydziału ruchu drogowego na zaproszenie grona pedagogicznego odwiedzili dzisiaj uczniów z ZS-P nr 9 w Rowniu. Przed południem spotkali się z 60-cio osobową grupą dzieci, którym przypomnieli o najważniejszych zasadach poruszania się na drodze.

Nawiązując do wiosennej pory, sprzyjającej częstym wycieczkom jednośladem, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa dzieci jako reprezentantów grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego, poinstruowali uczestników jak przygotować do podróży rower, tak aby była ona bezpieczna, ale również wskazali na prawidłowe zachowania rowerzystów. Wyjaśnili dzieciom, że niewłaściwe zachowania na drodze, niestosowanie się do przepisów i rad mogą prowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji.

Dzisiejsze spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny" zainicjowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.