Dzielnicowi odnaleźli poszukiwanego... w szafie - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Dzielnicowi odnaleźli poszukiwanego... w szafie

Data publikacji 16.05.2018

Dzielnicowi z Żor podczas wczorajszej interwencji zatrzymali poszukiwanego przez sąd 31-latka. Mężczyzna ukrył się w szafie, w cudzym mieszkaniu po tym, jak został tam zaproszony przez właściciela. 31-latek trafił już do jednego ze śląskich zakładów karnych.

Wczoraj po 14.00 na numer alarmowy zadzwonił mieszkaniec osiedla Pawlikowskiego, który twierdził, że został wyrzucony ze swojego mieszkania. Jak ustalili dzielnicowi wysłani na interwencję mężczyzna wcześniej zaprosił do siebie trójkę obcych ludzi. Kiedy w międzyczasie wyszedł na zakupy po powrocie nie został wpuszczony do mieszkania.

Interweniujący policjanci na miejsce wezwali drugi patrol i strażaków, aby na prośbę zgłaszającego wyważyli drzwi, po chwili jednak otworzyła je jedna z kobiet przybywających wewnątrz. W mieszkaniu znajdowałą się ponadto inna kobieta i 31-latek poszukiwany przez sąd, który ukrył się w szafie. Aby policjani mogli jednak wejść do pokoju i sprawdzić kto w nim przebywa wyważono w obecności właściciela i na jego wyraźne żądanie drzwi do tego pomieszczenia.

31-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej celi. Stamtąd zgodnie z decyzją sądu trafił do więzienia.