Dwie nastolatki potrącone na pasach - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Dwie nastolatki potrącone na pasach

Data publikacji 13.06.2018

Śledczy z Żor wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj po 22.00 na Alei Zjednoczonej Europy. Na oznakowanym przejściu dla pieszych młody kierowca potrącił dwie prawidłowo przechodzące nastolatki. Dziewczęta z obrażeniami ciała trafiły do szpitala.

Do zdarzenia doszło o 22.35 na Alei Zjednoczonej Europy pomiędzy osiedlem Pawlikowskiego a Powstańców Śląskich. Jak wstępnie ustalili policjanci 14 i 19-latka wraz z psem przechodziły właśnie przez oznakowane przejście dla pieszych, gdy wjechał w nie 20-latek kierujący audi A3. Na pomoc poszkodowanym ruszyli przypadkowi przechodnie, którzy także zaalarmowali służby ratownicze.

Obie poszkodowane z obrażeniami ciała zostały przetransportowane do okolicznych szpitali, pies należący do jednej z dziewcząt został natomiast wyciągnięty przez strażaków spod maski samochodu, gdzie utknął podczas wypadku.

Policjanci obecni na miejscu zdarzenia przebadali alkomatem 20-letniego kierowcę. Urządzenie wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Pobrano od niego dodatkowo krew na badania pod kątem ewentualnej obecności środków odurzających w jego organizmie.

Za spowodowanie wypadku drogowego kierowcy grozi nawet do 3 lat więzienia.