Wiadomości

Policjanci z Żor drużynowo na podium i wśród najlepszych w kraju

Data publikacji 17.09.2018

Sierż.szt. Paweł Burak i sierż. Karol Kostka z Żor wraz z gliwicką parą patrolową wywalczyli zaszczytne III miejsce w klasyfikacji drużynowej podczas Finału XXV. Turnieju Par Patrolowych "Patrol Roku". Zawody odbyły tradycyjnie w Szkole Policji w Słupsku pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Policjanci ze Śląska tym samy znaleźli się również indywidualnie w pierwszej dziesiątce najlepszych patroli policyjnych w kraju.

W ubiegłym tygodniu w Słupsku zakończył się XXV. Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku", do którego zakwalifikowały się 34 policyjne drużyny reprezentujące wszystkie garnizony w kraju. Uczestnicy przez trzy dni poddawani byli sprawdzianom wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych. Wypełniali test wiedzy zawodowej, podejmowali interwencje, udzielali pierwszej pomocy, czy prezentowali techniki obezwładniania osób. Czekały na nich również konkurencje strzeleckie i bieg pościgowy z elementami właściwymi dla specyfiki służby patrolowej.

Nasz garnizon reprezentowali policjanci z Gliwic i Żor, którzy w czerwcowych eliminacjach wojewódzkich, odbywających się w Szkole Policji w Katowicach zdobyli dwa pierwsze miejsca. Sierż.szt. Paweł Burak, sierż. Karol Kostka i gliwiccy mundurowi ostatecznie, podczas Finału XXV. Turnieju Par Patrolowych "Patrol Roku" w Słupsku wywalczyli drużynowo III miejsce, a indywidualnie uplasowali się w pierwszej 10-tce najlepszych patroli w kraju.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • Policjanci z Żor wśród najlepszych w kraju
  • Policjanci z Żor wśród najlepszych w kraju
  • Policjanci z Żor wśród najlepszych w kraju