Wiadomości

W Żorach powstał film promujący bezpieczeństwo pieszych

Data publikacji 01.11.2018

Aż jedną trzecią wszystkich ofiar śmiertelnych na polskich drogach stanowią piesi! By zmienić te tragiczne statystyki żorski magistrat zainicjował lokalną akcję "Bezpieczny pieszy". W jej inaugurację włączyli się żorscy policjanci i pomogli przy realizacji filmu, który ma zwrócić uwagę na ten problem.

"Wszyscy bierzemy odpowiedzialność za bezpieczeństwo na drogach" – podkreślają pomysłodawcy akcji "Bezpieczny pieszy", która ruszyła właśnie w Żorach. Policjanci przyłączają się do tych słów i potwierdzają, że to od każdego z nas zależy bezpieczeństwo nie tylko nas samych, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Zatrważające statystyki wskazują na to, że to najczęściej piesi jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego narażeni są na poważne konsekwencje wypadków drogowych. Niestety też, choć większość wypadków z udziałem pieszych powodują kierujący pojazdami, często sami piesi powodują te najtragiczniejsze w skutkach.

Inicjatorzy akcji i policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i rozwagę na drodze, szczególnie teraz – jesiennną porą. Zachęcaja też do obejrzenia filmu, który powstał w ramach lokalnej inicjatywy społecznej. Spot zrealizowany został na zlecenie UM w Żorach przez Wojciecha Bęczarskiego, a zobaczyć go będzie można w listopadzie na antenie Telewizji TVT i w Internecie.

O inicjatywie na stronie UM w Żorach