Wiadomości

Uroczyste wręcznie nagród w konkursie na film "Bezpieczny rower"

Data publikacji 09.11.2018

Dzisiaj w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie na film pt. "Bezpieczny rower". Jurry za najlepszą pracę uznało pracę gimnazjalisty z SP nr 3 im. Żorskich Twórców Kultury i wyróżniło dwa filmy nadesłane przez uczennice klas IV i VI. Uczestnicy spotkania mogli nie tylko zobaczyć na dużym ekranie nagrodzone dzieło, ale i dwa inne spoty profilaktyczne.

Konkurs na film promocyjny "Bezpieczny rower" był jednym z założeń projektu "Bezpieczny rower w mieście Żory", który miasto realizowało przez ostatnie miesiące m.in. przy współpracy Komendy Miejskiej Policji w Żorach. Dofinansowany on został z rządowego "Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań – Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020". Program objął zarówno działania prewencyjne, jak i inwestycyjne. Poza montażem specjalnych wiat rowerowych, zorganizowano rajd rowerowy, prowadzono wzmożone kontrole rowerzystów, a także zaplanowano cykl spotkań w szkołach i przedszkolach. Jednym z celów programu było rówież wyczulenie społeczeństwa na przypadki kradzieży jednośladów i wskazanie sposobów zabezpieczenia ich przed kradzieżą.

Ogłoszony konkurs filmowy był ostatnim etapem żorskiego projektu. Pomysłodawcy zaprosili uczniów miejscowych szkół do udziału w nim i poprosili o zrealizowanie krótkiego filmu promocyjnego. Podczas oceny prac jurry kierowało się wartością artystyczną i atrakcyjnością przekazu, realizacją techniczną, rozpowszechnianiem wiedzy nt. bezpiecznego poruszania się na rowerze, czy zabezpieczenia roweru przed kradzieżą. Za najlepszą pracę komisja konkursowa uznała film przygotowany przez ucznia klasy III gimnazjum ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Żorskich Twórców Kultury. Wyróżnienia natomiast otrzymały kolejno: uczennica klasy IV ze Szkoły Podstawowej nr 17 im. Stanisława Ligonia oraz uczennica klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Żorskich Twórców Kultury.

Laureaci konkursu nagrody odebrali dzisiaj podczas uroczystego spotkania w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach, a wręczyli im je: w imieniu Prezydenta Miasta Żory pełnomocnik prezydenta - Jacek Pruchnicki oraz w imieniu Komendanta Miejskiego Policji w Żorach – rzecznik prasowy asp.szt. Kamila Siedlarz. Uczestnicy na dużym ekranie zobaczyli film gimnazjalisty, spot "Bezpieczny pieszy", a także film "Czad zabija po cichu" oraz wysłuchali prelekcji nt. bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym wygłoszonej przez policjantkę z żorskiej drogówki.

  • Uroczyste wręczenie nagród w konkursie na film promocyjny
  • Uroczyste wręczenie nagród w konkursie na film promocyjny
  • Uroczyste wręczenie nagród w konkursie na film promocyjny
  • Gratulacje dla ucznia klasy III gimnazjum za zajęcie I miejsca
  • Uroczyste wręczenie nagród w konkursie na film promocyjny
  • Uroczyste wręczenie nagród w konkursie na film promocyjny
Ładowanie odtwarzacza...