Policjanci z wizytą u seniorów - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Policjanci z wizytą u seniorów

Data publikacji 06.12.2018

"Bezpieczeństwo osób starszych" to główny temat spotkanie jakie odbyło się wczoraj w Domu Dziennego Pobytu Senior-Wigor w Żorach. Uczestniczyli w nim policjanci z drogówki, a także policjant zajmujący się profilaktyką w miejscowej komendzie. Mundurowi seniorów ostrzegali przede wszystkim przed sprawcami działającymi tzw. metodą "na wnuczka", ale też apelowali o bezpieczne zachowania na drodze.

Jednym z głównych obszarów priorytetowych Policji jest bezpieczeństwo osób starszych. Mundurowi dlatego też skupiają swą aktywność na rzecz zapobiegania zagrożeniom bezpieczeństwa seniorów. W całej Polsce trwają działania prewencyjne, które realizowane są w postaci informacyjno-edukacyjnego programu profilaktycznego.

Podejmowane działania opierają się m.in. o promowanie aktywności społeczeństwa, a zwłaszcza osób najbliższych, aktywizację seniorów w zakresie skutecznej pomocy sąsiedzkiej, czy w końcu uświadamianie osób starszych w zakresie reagowania na zagrożenia.

Jednym z założeń programu jest także integracja działań Policji z aktywnościami innych podmiotów odpowiedzialnych za aktywne włączenie osób starszych w życie społeczne i zapewnienie im szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Przykładem takiego współdziałania w mieście Żory jest trwająca współpraca z Domem Dziennego Pobytu Senior-Wigor. To w nim wczoraj, po raz kolejny gościli miejscowi policjanci, którzy z podopiecznymi placówki rozmawiali o bezpieczeństwie. Głównym tematem były zagrożenia ze strony oszustów stosujących metodę "na wnuczka", ale obok tego także bezpieczeństwo seniorów jako uczestników ruchu drogowego. Policjanci uczulali uczestników na wszelkie kontakty z osobami nieznajomymi, a i również apelowali o przestrzeganie przepisów na drodze i korzystanie z odblasków, które jak powszechnie wiadomo niejednokrotnie ratują życie ludzkie.

  • Policjanci na spotkaniu z seniorami
  • Policjanci na spotkaniu z seniorami
  • Policjanci na spotkaniu z seniorami
  • Policjanci na spotkaniu z seniorami
  • Policjanci na spotkaniu z seniorami
  • Policjanci na spotkaniu z seniorami