Odpowie za posiadanie dopalaczy - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Odpowie za posiadanie dopalaczy

Data publikacji 11.01.2019

29-letni kierowca z powiatu rybnickiego odpowie za posiadanie dopalaczy. Zabronione substacje znaleźli wczoraj u niego żorscy policjanci, którzy postanowili skontrolować jego samochód. Okazało się, że mężczyzna nie tylko ukrył je w schowku, ale miał też przy sobie.

Wczoraj wieczorem policjanci patrolujący miasto zauważyli nieopodal centrum zaparkowany w ciemnej uliczce pojazd, który wzbudził ich podejrzenie. Postanowili skontrolować osoby siedzące w środku, które na ich widok zaczęły się nerwowo zachowywać.

Z każdą minutą kontroli zarówno kierowca, jak i pasażer okazywali coraz większe zdenerwowanie, a chwilę później wyszło na jaw, że powodem są dopalacze ukryte w schowku pojazdu. Zabronione substancje mundurowi znaleźli również u 29-latka...

Obaj mężczyźni trafili na komendę, gdzie starszy z nich usłyszał zarzuty. 29-latek przyznał się do posiadania dopalaczy, które rzekomo posiadał na własny użytek.

Przypominamy, że od sierpnia 2018r. dopalacze są traktowane jak narkotyki, a za ich posiadanie grozi do 3 lat więzienia.