"Szkoda Ciebie na takie patoklimaty" - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

"Szkoda Ciebie na takie patoklimaty"

Data publikacji 03.04.2019

Policjanci z Żor przyłączyli się do ogólnopolskiej kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Wczoraj spotkali się z uczniami III LO im. Zbigniewa Herberta, z którymi rozmawiali na temat zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych. Celem kampanii, która adresowana jest do młodego pokolenia jest zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia.

„Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” to hasło kampanii MSWiA o charakterze edukacyjno - profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, która ruszyła wczoraj we wszystkich jednostkach Policji naszego kraju. Kampania organizowana jest w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

Policjanci podczas wszelskich spotkań będą apelować do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, z dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Będą również apelować o to, aby w trosce o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwólić im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają.

Mundurowi zachęcają też do reagowania i stanowczego odmawiania, gdy ktoś namawia nas na dopalacze. Nigdy przecież nie wiemy, jak organizm ludzki zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej. Jeżeli ktokolwiek z Państwa podejrzewa, że ma do czynienia z osobą pod wpływem narkotyków czy nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, powinien natychmiast wezwać pomoc lekarską oraz o sytuacji powiadomić policję.

Na co powinno się zwrócić uwagę, co powinno zaniepokoić rodzica /opiekuna?