Przed wakacjami rozmawiają o bezpieczeństwie - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Przed wakacjami rozmawiają o bezpieczeństwie

Data publikacji 14.06.2019

Kilkunastoosobowa grupa przedszkolaków odwiedziła dzisiaj żorskich policjantów, ci z kolei od dwóch tygodni rozmawiają o bezpieczeństwie z najmłodszymi w szkołach i przedszkolach. Wszystkim spotkaniom przyświca jeden cel – bezpieczeństwo dzieci podczas zbliżających się wakacji letnich.

Jak co roku przed wakacjami policjanci rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie. Spotkania odbywają się zarówno w szkołach, jak i przedszkolach, ale też w żorskiej komendzie. W tym tygodniu stróże prawa odwiedzili m.in. maluchy z osiedla Sikorskiego, a dzisiaj jedna z takich grup zawitała do siedziby mundurowych.

Tradycyjnie stróże prawa przypominają o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, nad wodą, w nowej okolicy, czy w kontaktach z obcymi ludźmi i zwierzętami. Uczą też co zrobić w sytuacji zagrożenia, jak wezwać pomoc, jak rozpoznać prawdziwego policjanta i co zrobić, gdy dziecko się zgubi.

Przedszkolaki z osiedla Powstańców otrzymały dziś na pamiątkę Zeszyty Bezpiecznego Przedszkolaka ofiarowane przez Stowarzyszenie "Bezpieczne Miasto" w Żorach, a sfinansowane ze środków pochodzących z budżetu miasta, a także frisbee podarowane przez żorski magistrat.

Pliki do pobrania

  • 832.83 KB