Trwają spotkania z półkolonistami - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Trwają spotkania z półkolonistami

Data publikacji 17.07.2019

"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" to tytuł akcji informacyjno-edukacyjnej MSWiA, w ramach której policjanci podczas wakacji letnich rozmawiają z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie, ale... nie tylko nad wodą. Na ten tydzień zaplanowano kilka spotkań z uczestnikami półkolonii, a ostatnie z nich odbyły się w klubie "Iskierka" oraz na żorskim "dzikim zachodzie". Poza blisko setką najmłodszych, którzy już mieli okazję z mundurowymi porozmawiać na ważne tematy, jeszcze dziś mundurowi zawitają do Miejskiego Ośrodka Kultury.

Trwają wakacje letnie, jednak nie dla stróżów prawa. Ci szczególnie teraz kładą nacisk na bezpieczeństwo wypoczywających. Na sercu leży im zwłaszcza bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, gdyż to jedna z grup, która wymaga uwagi.

Aby najmłodsi mogli skutecznie unikać zagrożeń mundurowi informują ich o nich i uczą jak zachować się w nagłych sytuacjach. Priorytetem jest oczywiście bezpieczeństwo nad wodą, jednak nie tylko o nim z dziećmi i młodzieżą rozmawiają policjanci.

Najmłodszych przestrzegają przed kontaktami z obcymi, czy używkami, z którymi pierwsze ekserymenty młodzi ludzie podejmują często podczas wakacji, przypominają o bezpieczeństwie na drodze i w czasie letnich wycieczek. Instruują także co zrobić i jak się zachować w sytuacji zagrożenia oraz do kogo warto zwrócić się o pomoc.

Spotkania z dziećmi i młodzieżą, poświęcone bezpieczeństwu podczas wakacji tradycyjnie rozpoczęły się w czerwcu i potrwają do końca sierpnia br.

  • Policjant prezentuje dzieciom odznakę policyjną
  • Policjant prezentuje dzieciom odznakę policyjną
  • Dzieci oglądają radiowóz
  • Dziewczynka w alkogoglach próbuje ułożyć piramidę z klocków
  • Dzieci pozują do zdjęcia na świetlicy
  • Opiekunka półkolonistów testuje alkogogle, obok kilkoro dzieci