Wiadomości

W ostatni weekend wakacji więcej patroli na drogach, policjanci zadbają o Wasze bezpieczeństwo

Data publikacji 29.08.2019

Zbliża się ostatni weekend wakacji, a co za tym idzie - większa ilość pojazdów na drogach. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu czuwać będzie większa niż zwykle liczba policjantów. Działania związane są z zapewnieniem bezpieczeństwa, porządku i płynności w ruchu drogowym podczas powrotów z letniego wypoczynku.

W najbliższy weekend należy spodziewać się zdecydowanie większego niż zwykle natężenia ruchu, szczególnie na drogach przy miejscowościach wypoczynkowych oraz dużych miastach.

Na terenie całego kraju nad bezpieczeństwem czuwać będą policjanci ruchu drogowego, którzy podczas prowadzonej akcji pn. "Ostatni weekend wakacji" trwającej od jutra (30 sierpnia) do poniedziałku (2 września) oprócz kontroli prędkości, zwrócą szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, sposób przewożenia pasażerów w pojazdach, szczególnie dzieci oraz stan techniczny samochodów.

Warto pomimo to pamiętać, że nawet najlepiej zorganizowane i przeprowadzone działania Policji nie zapewnią każdemu bezpieczeństwa. Zależy ono przede wszystkim od nas samych, w tym od naszej kultury jazdy, stanu psychofizycznego kierowcy, prędkości, zachowania ostrożności oraz stosowania zasady ograniczonego zaufania na drodze.

Przed wyjazdem sprawdźmy, więc stan techniczny pojazdu i wyposażenie, zaplanujmy trasę podróży i uwzględnijmy warunki atmosferyczne. Zapewnijmy sobie dużo czasu na jazdę, gdyż nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich zdarzeń na drodze. Nie śpieszmy się.

Policjanci przypominają o stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego, a w szczególności apelują o rozwagę i rozsądek na drodze!

Akcja rusza jutro o godzinie 6.00, a jej zakończenie planowane jest na godz. 6.00 w poniedziałek.