Zapłaciła za zakupy, których nie zrobiła - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Zapłaciła za zakupy, których nie zrobiła

Data publikacji 02.09.2019

27-latka z Żor straciła ponad 1 900 złotych. Nieustalony na chwilę obecną sprawca wszedł w posiadanie danych jej karty płatniczej i czterokrotnie dokonał zakupu w sklepie internetowym. Śledczy już zajmują się sprawą i ostrzegają przed skimmerami.

Wczoraj do Komendy Miejskiej Policji w Żorach zgłosiła się 27-letnia mieszkanka Żor i zawiadomiła o oszustwie komputerowym. Kobieta poinformowała, że ku swojemu zdziwieniu właśnie odkryła cztery płatności internetowe dokonane z jej konta. Jak wyjaśniła środki wypłacone zostały trzy razy w sobotę i raz w niedzielę na poczet zamówień w sklepie internetowym, których osobiście nie dokonywała.

Nieznany na chwilę obecną sprawca wszedł bezprawnie w posiadanie danych z karty należącej do 27-latki. Przelał ponad 1 900 złotych z jej konta choć kobieta kartę miała przy sobie. Jak poinformowała nie użyczała jej nikomu, nie płaciła też kartą poza granicami kraju, w ostatnim czasie jednak raz płaciła za zakupy w sieci.

Stróże prawa ostrzegają przed podobnymi przestępstwami, zachęcają też do zapoznania się z informacjami na temat "skimmingu" i "phishingu".