Wiadomości

19-latek przyczynił się do zatrzymania pijanego kierowcy

Data publikacji 09.09.2019

Godna pochwały postawa nastolatka to jednocześnie kolejny dowód na to, że pijani kierowcy na drodze nie są akceptowani przez społeczeństwo. Młody kierowca odnosząc wrażenie, że jedzie za jednym z nich postanowił podążać za nim. Kiedy upewnił się, że tak jest zaalarmował mundurowych i wskazał mężczyznę.

Wczoraj po 19.00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że pijany mężczyzna właśnie wysiadł z pojazdu, którym kierował wcześniej i „wężykiem“ idzie Aleją Wojska Polskiego. Patrol wysłany na miejsce, dzięki pomocy 19-latka, bez problemu namierzył mężczyznę i zatrzymał go około 100 metrów od samochodu. Kierowcą okazał się 50-letni mieszkaniec Żor, u którego badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Niestety jazda na tzw. „podwójnym gazie“ nie była jedynym przewinieniem mężczyzny. W ubiegłym roku miejscowy sąd zakazał mu wsiadać za kierownicę, a zakaz ów miał go obowiązywać jeszcze do kwietnia 2021 roku.

50-latek odpowie teraz za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości oraz za złamanie sądowego zakazu, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.