Żorski Wywiad Specjalny - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Żorski Wywiad Specjalny

Data publikacji 27.11.2019

Asp. sztab. Kamila Siedlarz z żorskiej komendy oraz Anita Czerner-Lebedew ze Stowarzyszenia Międzykulturowego MALOKA gościły wczoraj w siedzibie Radia Żory. Podczas godzinnej audycji opowiadały o wspólnym projekcie "W świecie różnic... w świecie równym", którego celem jest przeciwdziałanie mowie nienawiści. Żorski Wywiad Specjalny poprowadziła Pani Agnieszka Kraińska – wyjątkowa nauczycielka wiedzy o społeczeństwie, zdobywczyni m.in. tytułu "Człowiek Roku" i nagrody "Szkoła Dialogu", a przede wszystkim założycielka żorskiego radia, znana też z innowacyjnych form edukacji młodzieży.

Wczoraj na zaproszenie Radia Żory w Żorskim Wywiadzie Specjalnym wystąpiły autorki wspólnego projektu Komendy Miejskiej Policji w Żorach i Stowarzyszenia Międzykulturowego MALOKA. Asp.sztab. Kamila Siedlarz i Anita Czerner-Lebedew opowiedziały słuchaczom, skąd wziął się pomysł na projekt i jak przebiegały prace nad jego przygotowaniem.

Podczas rozmowy z prowadzącą audycję, szczegółowo przedstawiły one jak przebiegają warsztaty "W świecie różnic... w świecie równym", adresowane do uczniów żorskich szkół średnich, które wspólnie po ubiegłorocznym pilotażu pt. "You can always say stop", kolejny rok z rzędu odbywają się w Żorach.

Asp. sztab. Kamila Siedlarz podkreśliła, że choć liczba przestępstw z nienawiści w skali kraju utrzymuje się na stałym poziomie i w porównaniu do ogólnej liczby przestępstw kryminalnych nie jest aż tak duża, to każde z tego typu zachowań zasługuje na szczególną naganę, a budowanie systemu profilaktyki ukierunkowanej na przeciwdziałanie tym zjawiskom nie powinno budzić żadnych wątpliwości. Policjantka oceniła też współpracę z żorskim stowarzyszeniem MALOKA za niezwykle cenną i nieodłączną przy realizacji zadań z zakresu przeciwdziałania propagowaniu faszyzmu i innych ustrojów totalitarnych oraz przestępstwom z nienawiści, objętych planem działań KGP na lata 2018-2021.

  • Po lewej prowadząca audycję Agnieszka Kraińska, w środku Kamila Siedlarz, po prawej Anita Czerner-Lebedew
  • Kamila Siedlarz i Anita Czerner-Lebedew podczas nagrywania audycji
  • Widok na roll-up projektu, stanowisko z mikrofonem i policyjną kurtkę